Darowizny

Informacje dla firm i osób fizycznych

Szanowni Państwo,

dziękujemy za zainteresowanie możliwością wspomagania naszych starań o jak najlepszą rehabilitację Wiktorii.

Od początku z podziwem patrzyliśmy jak Wika czasem cała spocona, ale uśmiechnięta, samodzielnie porusza się w swoich aparatach. Zaczynała od kilkunastu minut dziennie z naszą pomocą, potem coraz dłużej przy balkoniku, aż do obecnego etapu, kiedy chodzi w nich od rana do wieczora wspomagając się kulami.

Dzięki wpływom z darowizn i 1% w zeszłym roku udało nam się zakupić nowy gorset do korekcji kręgosłupa (tym razem do noszenia w dzień), dostosować aparaty, z których Wika zaczęła wyrastać i wyremontować wózek, który jest codziennie mocno eksploatowany.

W tym roku potrzeb również nie brakuje 🙂 Najważniejsza jest operacyjna stabilizacja kręgosłupa, która wyeliminuje niebezpieczne dla rdzenia i organów wewnętrznych skrzywienia i rotacje oraz zapewni komfort poruszania się w dorosłym życiu. Mamy nadzieję, że dzięki temu zabiegowi poprawi się również mobilność Wiki w aparatach.

Jest praktycznie jedna szansa na prawidłowe wykonanie tego zabiegu i nie wyobrażamy sobie sytuacji, żeby coś miało pójść nie tak. Dlatego, chcąc zminimalizować ryzyko, musimy zebrać 20 tysięcy Euro, czyli ok. 85 tysięcy złotych, na zabieg w klinice Necker w Paryżu. Jest to sprawdzone miejsce, gdzie z sukcesami zabiegi przeprowadza dr. Glorion.

 

Oczywiście przy zakupie sprzętu korzystamy z dofinansowań NFZ, jednak są one tylko częściowe. Większość kosztów musimy ponosić sami. We własnym zakresie skonstruowaliśmy m.in.specjalne biurko, przy którym Wika może odrabiać lekcje na stojąco i  wyciąg, który wspomaga prostowanie kręgosłupa,

Dlatego zwracamy się z prośbą do osób i firm, które mogą i chciałyby pomóc nam w zapewnieniu Wice podstawowego sprzętu, o darowizny na indywidualne subkonto Wiktorii w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT).
Wpłaty można przekazywać na:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
tytułem: 3602 Kowalczyk Wiktoria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Szczegółowe informacje znajdą Państwo również na stronie Fundacji.

Z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty,
rodzice Wiktorii